Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XV Niedziela zwykła 16.07.2017

Dzisiaj wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel/ Matki Bożej Szkaplerznej, po mszy przyjęcie do szkaplerza. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. O 9.00 msza za śp. ks. Jana Kościółka w 7 rocznicę śmierci, proboszcza i budowniczego naszego kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek 17.07.

św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. O 15.00 pogrzeb śp. Genowefy Zięba z Krakuszowic.

Środa 18.07.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 19.07.

Bł. Czesława, prezbitera. Po południu o 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 21.07.

O 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przypada św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i św. Apolinarego, biskupa i męczennika.

Sobota 22.07.

św. Marii Magdaleny.

W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Kazimierz Króżel, który w miesiącu sierpniu z grupą studentów z Polski jedzie do Tanzanii, aby tam prowadzić rekolekcje oazowe dla tamtejszej młodzieży. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc młodzieży w tym wyjeździe.

W tym tygodniu w piątek o pomoc w posprzątaniu kościoła proszę parafian z Niegowici, “domy za ulicą”.

W najbliższych dniach będziemy przeżywali 1 rocznicę Światowych Dni Młodzieży, w które była bardzo zaangażowana nasza parafia. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się w sobotę 29 lipca o 14.00 w kościele oo. Pijarów a potem o 18.00 w niedalekim Tauron Arena koncert” Młodość – projekt życia”. Wydarzenia w ramach obchodów są otwarte i bezpłatne. Na koncert trzeba wcześniej dokonać rejestracji poprzez stronę: http:/ rejestracja.krakow2016.com.

W minionym tygodniu zmarły nam trzy osoby: śp. Franciszek Kocwa z Wiatowic, Bogdan Sumara rodem z Zakrzowca i Genowefa Zięba z Krakuszowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz