Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej XVIII Niedziela zwykła 6.08.2017

W dzisiejszą niedzielę na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po południu nieszpory niedzielne o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.  Dzisiaj w parafii Brzezie odpust parafialny z racji przypadającego dzisiaj święta Przemienienia Pańskiego.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 7.08.

Męczenników Sykstusa II, papieża i Towarzyszy, św. Kajetana i bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wtorek 8.08.

św. Dominika, kapłana.

Środa 9.08.

św. Teresy Benedykty od Krzyża/ Edyty Stein/, patronki Europy. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 10.08.

św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 11.08.

św. Klary, dziewicy

Sobota 12.08.

św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy. Od 16.30 będą zaproszeni okoliczni kapłani i będzie spowiedź przed naszym odpustem.

Dożynki czyli dziękczynienie za tegoroczne plony będą w niedzielę 20 sierpnia. Po południu kolejna parafiada czyli radosne świętowanie, zapraszamy parafian i gości m .in na turniej siatkowy na Orliku od 14.00, turniej szachowy o 15.00 i wiele różnych atrakcji. Dochód z tegorocznej parafiady będzie przeznaczony na budowę pierwszego kościoła p.w. św. Jana Pawła II na Madagaskarze, który wznosi ks. Jozef Klatka.

W regałach gazetowych coniedzielna prasa katolicka.

Kończymy remont salki przy plebani, pomalowaliśmy całe wnętrze Emaus, odnowiliśmy fasadę plebanii i przymierzamy sie do impregnacji dzwonnicy.

W przyszłą niedziele jako w druga niedzielę miesiąca ofiary na tace i w kopertach na te cele.

Za sprzątanie kościoła składamy podziękowanie parafianom z Niewiarowa w tym tygodniu prosimy Nieznanowice od p. Siudak  do p. Barbary Dudzik.

Przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu na 20 sierpnia.

W związku z utrzymującymi się upałami Wójt Gminy Gdów prosi mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą dostarczaną z sieci wodociągowej i powstrzymywanie się w najbliższych dniach od podlewania trawników, ogrodów, napełniania basenów, mycia samochodów itp.

Ks. Paweł  Sukiennik
Proboszcz