Ogłoszenia duszpasterskie dla parafialnej w Niegowici XIX Niedziela zwykła 13.08. 2017

Dzisiejsza składka na tacę i w kopertach na cele remontowe. Wyremontowana została salka przy plebani i zaimpregnowana dzwonnica Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 14.08.

św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika. O 19.30 próba chóru.

Wtorek  15.08.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nasz odpust parafialny. Porządek Mszy św. niedzielny. Przez cały dzień kazania będzie głosił ks.Andrzej Scąber rekolekcjonista wielkopostny a sumę o 11.00 odprawi ks. Kazimierz Włoch, emerytowany proboszcz parafii Zabierzów Bocheński. Po głównej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszam asysty do feretronów z wszystkich wiosek, straże pożarne, dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatków. Postarajcie się zorganizować pomiędzy sobą. Oprócz tego, co jest widzialne dla naszych oczu nie zapomnijmy o stronie wewnętrznej, czyli możliwości darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, czyli- zyskania odpustu. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po ostatniej mszy popołudniowej, czyli o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejny koncert organowy. Na organach zagrają Agnieszka i Artur Długosz, Joanna Goik, Piotr Galon. Porządku w czasie odpustu i na Parafiadzie, proszę aby przypilnowali strażacy OSP.

Środa 16.08.

św. Stefana Węgierskiego, króla. Nowenna do Matki Bożej o 18.30 i spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00.

Czwartek 17.08.

św. Jacka, kapłana. Wystawienie Pana Jezusa i adoracja od 17.30.

Piątek 18.08.

Bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy. Jako w trzeci piątek miesiąca msza za wypominanych o 7.00 i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 19.08.

św. Jana Eudes, kapłana. O 19.00 katecheza przed chrztem.

W przyszłą niedzielę dziękczynienie za plony, dożynki. Przedstawiciele wiosek z wieńcami dożynkowymi i darami ołtarza zgromadzą się o 8.40 na placu przed kościołem i zostaną wprowadzeni do kościoła. Do południa od 10.00 – 14.00 w salce Emaus będzie trwała akcja krwiodawstwa, czyli wielu z nas będzie mogło się podzielić niezastąpionym darem jakim jest krew. Wiemy jak jest potrzebna w czasie wakacji w szpitalach.  Po południu kolejna parafiada, która rozpocznie się już o 15.00 i będzie trwała do 21.00. Natomiast rodzinny turniej powiatowy w piłkę siatkową o puchar starosty wielickiego na Orliku rozpocznie się o 14.00 a turniej szachowy o puchar wójta gminy o 15.00. Pozostałe punkty programu są podane na afiszach. Przypominamy, że parafiada jest imprezą od samego początku bezalkoholową i bardzo prosimy, aby to uszanować.

W tym tygodniu Matka Boża w znaku różańca skończy nawiedzać domy w Krakuszowicach. Bardzo prosimy aby nas powiadamiać o zakończeniu nawiedzenia w kolejnych wioskach. Różaniec postarajcie się wtedy przynieść uroczyście do kościoła na Mszę popołudniową.

Za sprzątanie kościoła skłam Bóg zapłać parafianom z Nieznanowic.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a w odpust będzie można nabyć książkę ” Początek drogi” o historii naszej parafii i “Pajdę chleba” ks. Adama Ziemby.

Wójt naszej gminy prosi, aby dołączyć się do akcji zatrzymania dotychczasowych zasad funkcjonowania opieki lekarskiej w naszej gminie w nocy i dni świąteczne, której dotychczasowe funkcjonowanie jest zagrożone. Listy poparcia będzie można podpisać w Ośrodkach Zdrowia, GOPS i Urzędzie Gminy do 18 sierpnia.

W ostatnim tygodniu pochowaliśmy śp. Janinę Gaj z Krakuszowic.

Ks. Paweł Sukiennik
proboszcz