Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXI Niedziela zwykła 27.08. 2017

W dzisiejszą niedziele ofiarami do puszek będziemy wspierać poszkodowanych przez nawałnice w północnej Polsce. Z powodu niepogody parafiada została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę i program zostaje zachowany. Spotkanie Rady Duszpasterskiej zostaje przeniesione na przyszłą niedzielę 3 września na godzinę 15.00.  Po południu msza o 18.00 nie będzie nieszporów w związku z parafiadą. Dzisiaj przypada św. Moniki.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 28.08.

św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Zakończenie nawiedzenia w Marszowicach na mszy popołudniowej.

Wtorek 29.08.

Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. O 19.30 pierwsza po wakacyjnej przerwie próba chóru w odnowionej salce przy plebanii. Jeśli są osoby, które nie śpiewały do tej pory w chórze a chcą dołączyć /kilka osób wyrażało taką gotowość/ to proszone są, aby przyjść kwadrans wcześniej, żeby ustalić kto w jakim głosie będzie śpiewał. Zapraszamy nowe głosy !!! zwłaszcza młode osoby!!!

Środa 30.08.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.30.

Czwartek 31.08.

Po południu od 17.00 wystawienie Pana Jezusa, adoracja i spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci szkół podstawowych. Na Mszy popołudniowej zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w Niegowici.

I Piątek 1.09.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od 16.00 dla uczniów gimnazjum i młodzieży ponad gimnazjalnej. Po południu dwie Msze św. o 17.00 i 18.00.

W tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej i 11 rocznica śmierci ks. Józefa Kołodziejczyka. Msza  o spokój jego duszy o 7.00 rano.

Odwiedziny chorych od 8.30 w Niewiarowie, potem w Niegowici i Wiatowicach.

I sobota 2.09.

Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. Po południu o 17.00 różaniec z rozważaniami, Komunia wynagradzająca w czasie mszy św. i adoracja do 20.00.

W przyszłą niedziele o 15.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem do Kalwarii Zebrzydowskiej 10 września. Bóg zapłać za wspaniały dar 12 litrów krwi oddanych przez 25 krwiodawców.

W miesiącu wrześniu w dni powszednie msze rano będą nadal tylko o godzinie 7.00.

O pomoc w sprzątaniu kościoła proszę w tym tygodniu w piątek parafian z Wiatowic od p. Zawadzkich do p. Kucharskich/Podlas/.

W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Tadeusza Pagacza z Krakuszowic i Marię Wlazło z Marszowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz