Ogłoszenia dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXII Niedziela zwykła 3.09.2017

O 15.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej. Nieszpory o 17.00 a na mszy o 18.00 zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w znaku różańca przez mieszkańców Nieznanowic. Dzisiaj wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 4.09.

Mszą św. o 8.30  rozpoczynamy nowy rok szkolny, zapraszamy dzieci szkół podstawowych, gimnazjum, grona pedagogiczne i rodziców. Z Wiatowic od szkoły pojedzie autobus do kościoła. Wspomnienie bł. Stelli Mardosiewicz i 10 Towarzyszek, męczennic z Nowogródka. O 19.30 na próbę chóru przychodzą panowie.

Wtorek 5.09.

św. Matki Teresy z Kalkuty. Zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w Niewiarowie. O 17.30 zbierają się mieszkańcy pod figurą św. Barbary i idą do kościoła na 18.00. O 19.30 na próbę chóru przychodzą panie.

Środa 6.09.

Po nowennie do Matki Bożej zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zaproszone są wszystkie członkinie. Rozważania w tym roku będą poświęcone sanktuariom maryjnym w Polsce.

 I Czwartek 7.09.

św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana męczennika. Od 17.00 wystawienie Pana Jezusa i Godzina święta.  Po przerwie wakacyjnej spotkanie kręgu biblijnego, zapraszamy nowych członków.

Piątek 8.09.

Święto Narodzenia NMP/Matki Bożej Siewnej/. Po mszy o 7.00  błogosławieństwo ziarna do siewu.

Sobota 9.09.

Błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy. Zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w Cichawie. O 16.45 spotkanie przy remizie i procesyjne odprowadzenie różańca do kościoła.

W przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O 9.00 Droga Krzyżowa od Piłata, a centralna Msza o 11.00.

Autokar wyjedzie od kościoła o 6.30 są jeszcze wolne miejsca. Jako że przypada druga niedziela miesiąca składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane. Zrobiona została posadzka w podręcznym magazynie na sprzęt i zabezpieczona klatka schodowa na strych kościoła.

Bóg zapłać wszystkim którzy zaangażowali się w przeprowadzenie parafiady i sponsorom. Na budowę kościoła św. Jana Pawła II na Madagaskarze przekazaliśmy 2.000 euro. Bóg zapłać parafianom z Wiatowic za sprzątanie kościoła.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka jest nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a nim bezpłatny dodatek pierwsza część audiobooka” Quo vadis” H. Sienkiewicza. Natomiast na stoliku pod amboną “Ziarenka” dla dzieci z niedzielną ewangelią i zadaniem z niej wynikającym.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz