Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIII Niedziela zwykła 10.09.2017

W dzisiejszą niedzielę odbywa się XXV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, a w każdej parafii w czasie mszy św. akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Nieszpory o 17.30 i zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w znaku różańca przez mieszkańców Cichawy. Po Mszach św. zachęcamy chłopców do przyjścia do ołtarza na “próbę dzwonków” z księdzem Piotrem. Składka na tace i w kopertach na cele remontowo budowlane.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek 12.09.

Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Środa 13.09.

św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 14.09.

Święto Podwyższenia Krzyża świętego. O 15.00 spotkanie III klas gimnazjalnych w ramach przygotowania do bierzmowania. O 17.00 Droga Krzyżowa i modlitwy w intencji ratowania nienarodzonych.

Piątek 15.09

Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 16.09.

Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Po Mszy popołudniowej od 19.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół “Michael”. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w salce o 19.00.

Niedziela 17.09.

W przyszłą niedzielę o 15.00 będzie dodatkowa Msza św. na inaugurację nowego roku formacyjnego dla ministrantów, lektorów scholii i oazy. Scholistki, także kandydatki do scholi przyjdą na próbę na 14.00 do salki w Emaus, ministranci przyjdą na próbę o 14.30 do kościoła, natomiast kandydatów na ministrantów razem z rodzicami zapraszamy na 14.00 do salki przy plebani. Potem dla wszystkich wspólna msza św. o 15.00.

W związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej Fatimskiej powstała ogólnopolska inicjatywa otoczenia granic naszej Ojczyzny modlitwą różańcową. W dniu Matki Bożej Różańcowej t.j. 7 października do modlitwy różańcowej włączają się także parafie naszej archidiecezji. Nasza parafia chce pielgrzymować do parafii Niedzica na Spiszu, która graniczy ze Słowacją. Zapisy do wyjazdu na pielgrzymkę w zakrystii.

W minionym tygodniu pochowaliśmy na naszym cmentarzu śp. Jana Chyrca z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz