Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIV Niedziela zwykła 17.09.2017

Dzisiejsza niedziela zwraca nam uwagę na umiejętne korzystanie ze środków społecznego przekazu. Wspominamy dzisiaj wielkiego bpa warszawskiego św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, po mszy jego relikwie będą podawane do uczczenia. O godzinie 15.00 dodatkowa Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego Służby Liturgicznej Ołtarza. Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 18.09.

Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. O 17.45 mieszkańcy Wiatowic gromadzą się przy kapliczce na Drożyskach aby procesyjnie do kościoła zakończyć peregrynację Matki Bożej w znaku różańca w swojej wiosce, a zarazem będzie to zakończenie peregrynacji w ostatniej wiosce naszej parafii.

Wtorek 19.09.

św. Januarego, biskupa i męczennika.

Środa 20.09.

św. Męczenników koreańskich. Nowenna do Matki Bożej o 18.30.

Czwartek 21.09.

św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 22.09.

Bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Sobota 23.09.

Wspomnienie św. o. Pio z Pitrelciny, zakonnika.

W przyszłą niedzielę przed i po mszach świętych będziemy zbierali przy naszym kościele podpisy pod inicjatywą obywatelską “Zatrzymaj aborcję”, proszę wziąć ze sobą Dowód Osobisty.

Na Mszę o 18.00 zapraszamy dzieci klas trzecich i ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu pokuty i Eucharystii. Natomiast klasy VII przyjdą na Mszę o 9.00 i po niej będzie spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

Kończymy zbierać tegoroczne plony i tak, jak co roku pragniemy się nimi podzielić wspomagając nasze Seminarium Duchowne. Postarajcie się, jak co roku zorganizować przywóz ziemniaków i pszenicy do zabudowań plebańskich.

W regałach gazetowych można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na wyjazd do Niedzicy na Spiszu, aby dołączyć do rzeszy Polaków, którzy 7 października oplotą naszą Ojczyznę modlitwą różańcową.

Kolejny już raz nasza parafia może pomóc w zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, przez zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie od popołudnia 2 października do 3 października do godziny 13.00. Zachęcam abyśmy pozbywając się zużytych rzeczy wsparli tak szczytny cel.

W tym tygodniu w piątek po Mszy popołudniowej o posprzątanie kościoła proszę parafian z Cichawy od p. Magdaleny Bułat do p. Genowefy Lech.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz