Ogłoszenia parafialne 01.10.2017. XXVI Niedziela zwykła

Dzisiaj o godzinie 10 spotkanie z rodzicami uczniów klas trzecich, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Dzisiaj o godzinie 17 procesją do pięciu ołtarzy rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. O przygotowanie ołtarza przy grocie Matki Bożej prosimy panie z Cichawy.

W poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godzinie 17 poświęcenia różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Po mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej i zmianka tajemnic różańcowych.

W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca i wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej. Od godziny 17 spowiedź dzieci ze szkół podstawowych. Także w czwartek, od godziny 8.30 odwiedziny chorych w Pierzchowie i Nieznanowicach.

W piątek, pierwszy piątek miesiąca i wspomnienie św. Brunona, prezbitera. Spowiedź święta rano od 6:30, po południu od 16. Msze święte po południu o 17 i 18. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8:30

W sobotę, pierwsza sobota miesiąca i wspomnienie NMP Różańcowej. Odwiedziny chorych w Marszowicach i Liplasie od godziny 8, w Krakuszowicach i Cichawie od 8:30. O 17 nabożeństwo pierwszosobotnie, msza święta z Komunią wynagradzającą i adoracja do godziny 20.

Także w sobotę o godzinie 15 w Nieznanowicach msza święta z okazji 70-lecia OSP oraz poświęcenie i przekazanie nowego samochodu strażackiego.

W sobotę w całej Polsce zjednoczymy się w modlitwie różańcowej w ramach inicjatywy Różaniec do granic. Z naszej parafii udajemy się do Niedzicy, na granicę ze Słowacją, wyjazd o godzinie 7 sprzed kościoła. Zachęcamy także pozostających w domach do włączenia się w to wydarzenie i uczestnictwa w nabożeństwie w kościele o godzinie 17. Ci którzy nie mogą wziąć udziału niech odmówią różaniec w rodzinach, otaczając modlitwą naszą Ojczyznę.

Od jutra msze święte w naszym kościele rano o 6.30 i 7, po południu nabożeństwo różańcowe o 17 i msza święta o 17:45. W soboty msza święta wieczorna o 18. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej przy kapliczkach w naszych miejscowościach. Niech będzie to nasze wspólne dziękczynienie za zakończone nawiedzenie różańca w rodzinach parafii.

W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski, w całej Polsce organizowane są zbiórki na stypendia dla biednej, ale utalentowanej młodzieży. Włączmy się w to dzieło, które jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Przez kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

W przyszłą niedzielę składka w kopertach przeznaczona będzie na cele remontowo-inwestycyjne. Za wszelką ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

Także w przyszłą niedzielę w Hotelu Oriza w Gdowie koncert charytatywny Poruszamy serca, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację naszego parafianina Łukasza Mardosza. Wystąpi min. wybitny polski kompozytor i profesor krakowskiej Akademii Muzycznej Henryk Jan Botor. Zachęcamy do udziału.

Od poniedziałku po południu do wtorku, do godziny 13 zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prosimy przywozić go na parking koło kwiaciarni.

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na tygodniowy odpust od 1 do 8 października do kościoła św. Mikołaja. Program jest wywieszony w gablotkach. Nasza parafia jest zaproszona szczególnie we wtorek 3 października na mszę świętą o godzinie 17. Dojazd własnymi samochodami.

Ks. Maciej Kłos
wikariusz