Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXVII Niedziela zwykła 8.10. 2017

W dzisiejszą niedzielę cała Polska wraz z Polonią obchodzi XVII Dzień Papieski i składa ofiary do puszek na żywy pomnik Janowi Pawłowi II, którym jest fundowanie stypendiów najuboższej, ale uzdolnionej młodzieży naszej Ojczyzny. Przed kościołem ministranci stoją z puszkami. Składka na tacę i w kopertach na remont boazerii, która będzie systematycznie brana do renowacji.

Nabożeństwo różańcowe o 17.15 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj w Gdowie w restauracji Oriza o godzinie 17.00 koncert charytatywny na rzecz chorego Łukasza Mardosza z Niewiarowa.
Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo różańcowe codziennie w kościele o 17.00 i po nim msza wieczorna o 17.45.

Poniedziałek 9.10

Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Wtorek 10.10

 Męczenników św. Dionizego i Towarzyszy i bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. Na różaniec o 17.00 są zaproszeni szczególnie uczniowie klas trzecich gimnazjum.

Środa 11.10

św. Jana XXIII, papieża. Z nabożeństwem różańcom będzie połączona nowenna do Matki Bożej.

Czwartek 12.10.

Bł. Jana Beyzyma, kapłana; misjonarza na Madagaskarze.

Piątek 13.10

Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Sobota 14.00

św. Kaliksta I, papieża, św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada Dzień Edukacji Narodowej, polecajmy naszym modlitwom nauczycieli i wychowawców. Na 19.00 do salki przy plebani są zaproszeni rodzice i chrzestni, którzy w niedzielę proszą o chrzest dla swoich dzieci.

W przyszłą niedzielę św. Teresy z Avilii, dziewicy. Na spotkanie o 15.00 na plebani zapraszam panie z zespołu charytatywnego.

W dalszym ciągu czekamy na ostatnie wioski, które jeszcze nie przywiozły darów na Seminarium. Ci, którzy takich darów nie mają, mogą złożyć ofiarę pieniężną do puszek w przyszłą niedzielę

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na nasz cmentarz śp. Jana Pilcha z Cichawy. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz