Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXVIII Niedziela zwykła15.10. 2017

Przed kościołem zbiórka do puszek, jako dar jesienny dla naszego Seminarium Duchownego dla tych, którzy nie składają daru w naturze w postaci płodów rolnych. Seminarium odbierze płody rolne w najbliższy wtorek.

Spotkanie zespołu charytatywnego o 15.30. Nabożeństwo różańcowe o 17.15 i ostatnia msza o 18.00.Dzisiaj wspominamy św. Teresę z Avilii.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 16.10

św. Jadwigi Śląskiej. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Wtorek 17.10

św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. O 15.00 msza pogrzebowa śp. Mariana Daniela z Liplasu. Na różaniec przyjdą uczniowie klas drugich gimnazjum.

Środa 18.10

św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

Czwartek 19.10

św. Pawła od Krzyża, kapłana i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana

Piątek 20.10

Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej. O 7.00 msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 21.10

Bł. Jakuba Strzemię, biskupa. Po ostatniej mszy kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o zrealizowanie planów i marzeń, zapraszamy bardzo serdecznie na godzinę 19.00.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, centralna msza będzie z udziałem chóru o godzinie 9.00. O 10.00 spotkanie dla klas siódmych. W tym dniu modlić się będziemy za śp. ks. Adama Ziembę w 56 rocznicę jego śmierci. Rozpoczniemy także Tydzień Misyjny, składka na cele misyjne.. Na nabożeństwo różańcowe i mszę popołudniową zapraszamy dzieci klas trzecich i ich rodziców.

W ostatnich dniach spalił się całkowicie dom mieszkalny p. Mieczysławowi Palonkowi z Marszowic. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek, będziemy starali się wesprzeć tę rodzinę w ich trudnej sytuacji.

Na wypominki roczne i miesiącu listopadzie przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Kartki można sobie zabrać z regałów gazetowych.

W miesiącach jesiennych szybko zapada zmrok nie zapominajmy zakładać opasek odblaskowych, a rowerzyści niech koniecznie używają świateł.

 W regałach gazetowych, jak co niedzielę można nabyć sobie prasę katolicką

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku świętych “Holy wins” święty zwycięża, który odbędzie się w niedzielę 29 października. Orszak dzieci przebranych za różnych świętych /mogą być świeccy, siostry zakonne, księża biskupi, papieże, królowie itp./ przygotują nas do tej uroczystości. Plan jest następujący: O 10.30 gromadzimy się na rynku niegowickim, wyruszamy do kościoła o 11.00 Msza św., wspólne śpiewanie o świętych i mała niespodzianka.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła w piątek po wieczornej Mszy proszę Krakuszowice Dębinę.

Parafia w Gdowie organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe w Meksyku od 31 stycznia do 11 lutego. Bliższe dane w zakrystii.

W minionym tygodniu zmarł śp. Marian Daniel z Liplasu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz