Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXIX Niedziela zwykła 22.10.2017

W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Jana Pawła II i rozpoczyna sie Tydzień Modlitw za misje. O godzinie 10.00 w kościele spotkanie II klas gimnazjalnych przed sakramentem bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe o 17.15 na które szczególnie zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, a później na Mszę św. Przed kościołem przedstawiciele Marszowic zbierają do puszek ofiary na pomoc rodzinie Palonkom z Marszowic, którym spalił się dom. Składka na tacę na cele misyjne.

W katedrze Wawelskiej nuncjusz apostolski w Polsce nałoży arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu paliusz, czyli znak władzy arcybiskupiej.

Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17.00 i po nim o 17.45 msza wieczorna.

Poniedziałek 23.10

św. Jana Kapistrana, kapłana i św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Spotkanie Akcji Katolickiej o 18.30.

Wtorek 24.10.

św. Antoniego Marii Clareta, kapłana i bł. Jana Balickiego, kapłana. Na nabożeństwo różańcowe przyjdzie młodzież klas trzecich gimnazjum.

Środa 25.10.

Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.

Czwartek 26.10.

Bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.

Sobota 28.10

św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła. Po Mszy o 9.00 wystawienie Pana Jezusa i Te Deum. O 10.30 spotykamy się na niegowickim rynku, aby w orszaku świętych i błogosławionych przejść do kościoła na mszę o 11.00. Będziemy także gościć przedstawiciela III zakonu paulistów, który przywiezie nam książkę dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez wstawiennictwo o. Pio. Jej książka “Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Będzie kosztować 20 złotych.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy i dlatego cofniemy wskazówki 1 godzinę do tyłu. Msza w niedzielę po południu będzie od przyszłej niedzieli o 16.00. Składka na tacę na budownictwo sakralne. Młodzież oazowa będzie rozprowadzać przy cmentarzu znicze w najbliższą niedzielę i we Wszystkich Świętych. Składając ofiarę wspomożemy ich wyjazd na rekolekcje.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Kartki na wypominki są na regałach gazetowych z tyłu kościoła.

Na moje ręce przyszło podziękowanie za dary jesieni: te w naturze i za ofiary pieniężne złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Krakowie.

Chciałem również podziękować parafianom z Krakuszowic Dębiny za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu w piątek proszę o posprzątanie Liplas od p. Feliksów do p. Daniel i domy na Podlesiu.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz