Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXXI Niedziela zwykła 5.11.2017

Po południu różaniec i wypominki o 15.30 i ostatnia msza o 16.00. Młodzież rozprowadza kalendarze, za które zostaną zakupione stroje dla scholii.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie po południu o 16.30 różaniec za zmarłych i wypominki.

Poniedziałek 6.11.

O 14.00 pogrzeb śp. Leokadii Rzepka pochodzącej z Pierzchowa.

Środa 8.11.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Po nowennie spotkanie róż różańcowych i możliwość obejrzenia filmu o Guadelupe.

Czwartek 9.11

Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie. O 15.00 spotkanie dla trzecich klas gimnazjalnych

Piątek 10.11.

św. Leona Wielkiego, papieża.

Sobota 11.11.

Narodowe Święto Niepodleglości.99 rocznica powstania wolnej Polski. Msza św. w intencji Ojczyzny o 10.00 na którą zapraszamy wszystkie szkoły naszej parafii, straże pożarne i inne organizacje ze sztandarami. Po Mszy przejdziemy do kwatery żołnierskiej gdzie są pochowani żołnierze z I i II wojny światowej. Po krótkiej modlitwie wrócimy pod pomnik Jana Pawła II i po raz drugi będziemy śpiewać pieśni patriotyczne. Na ten dzień niech nasze domy i obiekty użyteczności publicznej zostaną przyozdobione biało-czerwonymi flagami. W tym dniu wspomnienie św. Marcina, biskupa

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Rektora Krakowskiego Seminarium Duchownego i 2 kleryków, którzy przyjadą, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie. O 10.00 będą mieli spotkanie z młodzieżą gimnazjalną i przyjdą na to spotkanie klasy VII, a o 12.00 spotkanie ze Służbą Liturgiczną Ołtarza.

Składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane a do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Można pomóc także wysyłając SMS o treści: Ratuje pod numer 72405.

Bóg zapłać za pomoc w kweście na cmentarzu zebraliśmy 10.800 złotych na renowację zabytkowych nagrobków.

O posprzątanie kościoła proszę parafian z Marszowic- od p. Zawadzkiej do p. Chanków.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Fity z Wiatowic, Włodzimierza Cieleckiego z Liplasu i jutro Leokadii Rzepka z Pierzchowa.

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz