Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXXII Niedziela zwykła 12.11.2017

W dzisiejszą niedzielę gościmy 2 kleryków Krakowskiego Seminarium Duchownego, którzy razem z nami modlą się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O 10.00 spotkanie z uczniami klas gimnazjalnych i klas VII a o 12.00 z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane a przed kościołem do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Różaniec z wypominkami o 15.30 i ostatnia Msza o 16.00.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie o 16.30 różaniec i wypominki.

Poniedziałek 13.11

Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Spotkanie Akcji Katolickiej o 18.30.

Środa 15.11

św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej o 17.30.

Czwartek 16.11.

Matki Bożej Miłosierdzia, rocznica poświecenia bazylik św. Piotra i Pawła, Apostołów.

O 15.00 spotkanie dla drugich klas gimnazjalnych.

Piątek 17.11.

św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy o 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 18.11.

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy na comiesięczną, cieszącą się coraz większą popularnością modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi zespół Michael. Tematem tego wieczoru będzie modlitwa o pokonanie życiowych trudności. Niech więc każdy, kto mierzy się z trudnościami, które go przerastają, przyjdzie na godzinę 18.00 na wieczór uwielbienia. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę będzie udzielany sakrament chrztu i dlatego rodzice i chrzestni będą mieli katechezę przed chrztem w salce przy plebanii o 18.00.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele charytatywne w związku z Światowym Dniem Ubogich.

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia dzieci naszej parafii wraz z opiekunami chodzą po kolędzie misyjnej. Bardzo prosimy, aby dzieci zgłaszały się do swoich katechetów i katechetek. Siostra Marzena serdecznie także zaprasza na spotkania małych misjonarzy w sobotę o 10.00 do salki przy plebanii.

Na stolikach można zaopatrzyć sie w coniedzielną prasę katolicką, a na stoliku jest bezpłatny numer czasopisma CHIT.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Marszowic.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz