Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XXXIII Niedziela zwykła19.11. 2017

Zbiórka do puszek na pomoc ubogim. Po południu o 15.30 Różaniec z wypominkami za zmarłych i o 16.00 ostatnia Msza św. Wspominamy dzisiaj bł. Salomeę.

Kalendarz liturgiczny:

Po południu przez cały tydzień o 16.30 różaniec i wypominki za zmarłych.

Poniedziałek 20.11.

św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika. O 14.00 Msza pogrzebowa śp. Stefana Piwowara z Cichawy. W tym dniu nasza parafia jest zaproszona na nocną adorację do kaplicy Najświętszego Sakramentu przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Wtorek 21.11.

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. O 14.00 pogrzeb śp. Marii Farganus z Wiatowic.

Środa 22.11.

św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

Czwartek 23.11.

św. Klemensa I, papieża. O 15.00 spotkanie dla trzecich klas gimnazjum.

Piątek 24.11.

św. Męczenników wietnamskich Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.

Sobota 25.11.

św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy jak również bł. Franciszki Siedliskiej, dziewicy.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Na Mszę popołudniową o 16.00 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, które przygotowują się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Rada Duszpasterska będzie miała spotkanie o 14.30.

Przy bocznym wejściu na cmentarz został zainstalowany zniczomat. Zainstalowała go fundacja “Viribus initis” z Nowego Sącza, która zatrudnia przy produkcji i dystrybucji osoby głuchonieme. Takie zniczomaty funkcjonują już w przy kilkunastu cmentarzach diecezji krakowskiej i tarnowskiej.

W dniach 22-28 czerwca 2018 organizowana jest pielgrzymka młodzieży do Rzymu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, bliższych informacji i zapisy u ks. Piotra.

Jak w każdą niedzielę można zaopatrzyć sie w prasę katolicką.

Do odnowienia poszła kolejna partia boazerii.

Za zmarłego i pochowanego na naszym cmentarzu w ubiegłym tygodniu Józefa Miąsko z Krakowa a pochodzącego z Niewiarowa oraz zmarłego Stefana Piwowara z Cichawy i Marii Farganus z Wiatowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz