Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici I Niedziela adwentu 3.12.2017

W dzisiejszą niedzielę wkraczamy w adwent, czyli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rok ten będzie pod hasłem: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Czas adwentu to dobry czas na podjecie konkretnych postanowień, chociażby uczestnictwo w odnowieniu misji świętych. Na Mszy o 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i nowych dziewczynek do scholi. O 15.30 nieszpory niedzielne, dzisiaj wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny.

Kalendarz liturgiczny:

Codziennie roraty dla dzieci będą o godzinie 17.00, natomiast roraty w tradycyjnej formie o 6.30.

Poniedziałek 4.12.

św. Barbary, dziewicy i męczennicy i św. Jana Damasceńskiego, kapłana. O 13.00 Msza pogrzebowa sp. Marii Turakiewicz  z Niegowici. Akcja Katolicka będzie miała spotkanie o 18.30.

Środa 6.12.

św. Mikołaja, biskupa z Miry. Święty ten przypomina nam o świadczeniu miłości i dobroci szczególnie najmłodszym. Po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zmianka różańcowa.

Czwartek 7.12.

św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja

Piątek 8.12.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszę o 17.00 przyjdą dzieci klas trzecich i będą miały poświęcenie medalików. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 9.12.

św. Juana Diego, Indianina, któremu objawiła sie Matka Boża w Guadelupe w Meksyku.  Na mszy wieczornej o 17.00 rozpoczynają się misje święte. Po Mszy o 18.00 będzie nauka stanowa dla kobiet.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na 11.00 dzieci szkolne, na 13.00 rodziców z małymi dziećmi będzie dla nich specjalne błogosławieństwo. O 17.00 mężczyźni będą mieli naukę stanową. Na dodatkową Mszę o 18.00  przyjdą klasy VII, klasy gimnazjalne i młodzież ponad gimnazjalna, a o 20.30 codziennie w trakcie trwania misji będzie apel fatimski.

Szczegółowy program jest na ulotkach, które znajdują się na stolikach, na regałach i powinny trafić do każdego domu.

 Przyszła niedziela będzie dniem modlitw za Kościół na Wschodzie Europy. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc katolikom żyjącym na tych terenach.

Od przyszłej niedzieli panie z zespołu charytatywnego będą rozprowadzały świece Caritas. Za duże świece do centrali Caritas mamy przekazać po 12 złotych, a za małe po 6 złotych. Ofiary składane za świece są przeznaczane na wakacje dla polskich dzieci i na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

W gablotkach jest wywieszona lista jubilatów roku 2018. Msza św. wspólna dla nich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie w niedzielę 31 grudnia o 9.00.

W przyszłą niedzielę, jako w drugą niedzielę miesiąca składka na tacę i w kopertach na ogrzewanie kościoła.

Bóg zapłać za sprzątanie parafianom z Niegowici, w ubiegłym znaleziono klucze na cmentarzu, potrzebujemy do kościoła 9 choinek.

Za zmarłą Marie Turakiewicz: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz