Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici II Niedziela adwentu 10.12.2017

Rozpoczęliśmy misje, które prowadzą ks. Sercanie: ks. Zdzisław Płuska i ks. Dariusz Mroczek. /program misji/. Dzisiejsza składka na tacę i w kopertach jest na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie Europy. Panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają świece Caritas. Za małe do Caritasu mamy przekazać 6 zł a za duże 12 złotych.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 11.12.

św. Damazego I, papieża.

Wtorek 12.12.

Najświętszej Maryi Panny z Guadelupe.

Środa 13.12.

św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Pomóżcie do kościoła dostać się starszym i chorym, o 9.00 będzie Msza z udzielaniem namaszczenia chorych. Wcześniej będziemy ich spowiadali.

Czwartek 14.12.

św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Na msze św. przychodzimy rodzinami i przynosimy własne różańce.

Piątek 15.12.

Dzień poświęcenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, przychodzimy również całymi rodzinami. Natomiast po Mszy o godzinie 18.00, nastąpi uroczyste przekazanie społecznościom wioskowym różańców, które będą towarzyszyły rodzinom danej społeczności wioskowej w każdej ważnej sytuacji. Każda wioska przygotuje dla różańca odpowiednie miejsce w swojej wiosce.  W tym dniu na mszach św. składka na zgromadzenie księży sercanów. Chcielibyśmy, aby owocem tegorocznych misji były nowo powstałe róże różańcowe mężczyzn i pań. W kaplicy Miłosierdzia Bożego są wystawione listy, na które można się zapisać.

Sobota 16.12

Dzień spowiedzi od 8.00 – 12.00 i od 14.00 – 17.00. Msze św. będą o 7.00, 9.30 i 17.00. O godzinie 18.00 będzie kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą oddania się Bogu. Zapraszamy. Również o 18.00 katecheza przed sakramentem chrztu.

W przyszłą niedzielę po naszych misjach grupa naszych parafian pod dyrekcją siostry Natany z udziałem ks. Piotra i ks. Macieja zaprasza na akatyst ku czci Bogurodzicy. Hymn ten śpiewa się na stojąco wobec ikony Matki Bożej i wychwala on przywileje Maryi. Kolebką jego powstania jest Kościół Wschodni, Bizantyjski. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godzinę 17.00.

Na stolikach są jeszcze programy misji. W poniedziałek 18 grudnia będę odwiedzał chorych, do których nie jeździmy ani w I piątek ani w I sobotę.

W regałach gazetowych można zaopatrzyć się w prasę katolicką.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz