Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela Adwentu 17.XII.2017

Na stolikach można nabyć świece Caritas, które już w przyszłą niedzielę zapalimy na wigilijnych stołach, dzieci z kółka misyjnego rozprowadzają świąteczne ozdoby ofiary za nie będą przeznaczone na pomoc misjom na Madagaskarze. Nieszpory niedzielne o 15.30 i ostatnia msza o 16.00.Po ostatniej Mszy, czyli o 17.00 będziemy mogli modlić się modlitwą akatystu, na który serdecznie zaprasza siostra Natana i wszyscy wykonawcy.

Kalendarz liturgiczny:

Możliwość do spowiedzi dla tych, którzy powracają z zagranicy codziennie rano i wieczorem w czasie mszy św. W ostatnim tygodniu adwentu powracamy do rorat rano o 6.30 i wieczorem o 17.00.

Poniedziałek 18.12.

Odwiedziny chorych, do których nie jeździmy co miesiąc, od godziny 8.30, zapisy w zakrystii.

Środa 20.12.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej. O 18.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy przyniosą dzieci do chrztu w drugi dzień świat.

Czwartek 21.12.

św. Piotra Kanizjusza, doktora Kościoła. O 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Na Mszy wieczornej harcerze z Marszowic przyniosą światło betlejemskie, od którego będziemy mogli zapalać nasze świece.

W przyszłą niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia, nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy popołudniowej o 16.00. Już w najbliższym tygodniu pomyślmy o godnym przeżyciu tego dnia i zbliżających się świętach. Chociaż przypada niedziela to post nikomu jeszcze nie zaszkodził.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka. W opłatki można się zaopatrzyć w sklepiku.

W dzisiejszą niedzielę Szkoła w Pierzchowie organizuje kiermasz prac wykonanych przez uczniów w godzinach od 15.00 – 18.00.

W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę parafian z Niewiarowa, najlepiej w czwartek wieczorem około 18.00.

W minionym tygodniu odbyły sie trzy pogrzeby na naszym cmentarzu: śp. Wiesławy Michalik z Pierzchowa, Marii Pieprzyk z Marszowic i Jana Górki rodem z Pierzchowa zamieszkałego w Książnicach. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik  
Proboszcz