Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici I Niedziela po Narodzeniu Pańskim 31.12. 2017

Dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa na Mszy o 9.00 jubilaci roku 2018 odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Jest to ostatni dzień starego roku, dlatego zapraszamy na uroczyste nieszpory o 15.00 z nabożeństwem przebłagalnym a po nich ostatnia Msza ze statystyką parafialną mijającego roku. Mszą o 24.00 powitamy Nowy Rok 2018.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 1.01. 2018

Świętej Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. niedzielny, przypada 51 Światowy Dzień Modlitw o pokój. Nieszpory o 15.30 a składka na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Wtorek 2.01.

św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.

Środa 3.01.

Najświętszego Imienia Jezus. Odwiedziny chorych w Marszowicach od 13.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30 i spotkanie róż różańcowych.

I Czwartek 4.01.

Od  8.30 odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie. Po południu Godzina święta o 16.00 i spowiedź dzieci przed I piątkiem miesiąca.

I Piątek 5.01.

Bł. Marceliny Darowskiej, zakonnicy. Odwiedziny chorych w Niewiarowie od 8.30 a potem w Niegowici i Wiatowicach. Po południu spowiedź od 15.30.

I Sobota 6.01    Objawienie Pańskie

Porządek Mszy św. niedzielny, na mszach błogosławieństwo kadzidła i kredy, dzień modlitw w intencji misji, składka na cele misyjne w sklepiku jest kadzidło do nabycia.

O 15.00 w remizie strażackiej w Niegowici opłatek dla Liturgicznej Służby Ołtarza, scholii i Domowego Kościoła. W kościele o 15.00 nabożeństwo I soboty o prowadzenie prosimy róże różańcowe z Pierzchowa. Po Mszy wieczornej wystawienie do godziny 19.00

W przyszłą niedzielę przypada niedziela Chrztu Pańskiego, w czasie Mszy będziemy odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Po południu o 17.00 w remizie strażackiej w Niegowici opłatek chóru parafialnego, Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej i Zespołu Charytatywnego.

Sakrament chrztu będzie udzielany 21 stycznia, przyjmujemy zapisy dzieci.

W czasie kolędy misyjnej uczestniczyło 173 dzieci w 25 grupach i zebrały 16.520 złotych, które to pieniądze przekazaliśmy do Wydziału Misyjnego naszej Kurii. W imieniu misjonarzy serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, opiekunom i wam, którzy przyjęliście kolędę misyjną

Siostra Łucja, która była świadkiem objawień w Fatimie powiedziała, że “Ostateczna bitwa między Panem, a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę, dlatego też Drodzy małżonkowie, jeżeli pragniecie:

– budować trwałe i szczęśliwe małżeństwa, uzdrowić małżeństwo przeżywające kryzys, odnowić swoją miłość, dobrze wychować dzieci. To zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla małżeństw, które odbędą się w dniach 9 – 11.02 2018 w naszej parafii, poprowadzi je ks. Roman Chyliński, michaelita. Tematem rekolekcji jest siedem zasad w budowaniu jedności małżeńskiej” Szczegółowe programy znajdują się na stoliku z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej parafii. W czasie rekolekcji nie będzie pracy w grupach tylko konferencje!  Organizatorzy zapewniają wyżywienie oraz opiekę nad dziećmi od 3 lat. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy telefoniczne do dnia 4 lutego 2018.Nr telefonów podane są na programach i plakatach w gablotach.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy parafiankę z Pierzchowa śp. Marię Białota. Wieczne odpoczywanie racz jej Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Porządek kolędy:

Wtorek 2.01.

Liplas od p. Białotów, wieś, Podedworze  od 8.30

Nieznanowice od Piasków do kapliczki  dzieci fatimskich i domy przy nowej drodze do pani  Nawara od 8.30

Środa 3.01.

Nieznanowice od p. Starkowskich do p. Rozum od 8.30

Czwartek 4.01.

Nieznanowice od p. Anny i Tadeusza Turakiewicz do p. Kazimierza i Magdaleny Konieczny  od 13.00

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz