Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela zwykła 28.01.2018

Dzisiaj o 10.00 spotkanie dla klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania. Na mszy o 16.00 spotykają sie dzieci klas trzecich z rodzicami i po niej będą wystawione jasełka w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. W Wiatowicach w świetlicy wiejskiej opłatek dla tamtejszych róż różańcowych o 14.00. Dzisiaj wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 29.01.

O 18.30 walne zebranie Akcji Katolickiej naszej parafii.

Środa 31.01.

św. Jana Bosko, kapłana, o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Czwartek 1.02.

O 16.00 Godzina święta i spowiedź dzieci ze szkół podstawowych.

I Piątek 2.02.

Święto Ofiarowania Pańskiego/Matki Bożej Gromnicznej./ W tym dniu przypada XXII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego o 17.00 msza św. w intencji sióstr u nas pracujących. Msze św. będą odprawiane o 7.00, 10.00, 17.00. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 15.30. Odwiedziny chorych od 8.30 w Niewiarowie i Niegowici i od 11.00 w Wiatowicach. Od godziny 18.00 w budynku Szkoły w Niegowici rozpoczną się rekolekcyjne spotkania dla trzecich klas gimnazjalnych i będą trwały do południa w niedzielę. Rekolekcje będzie prowadził zespół ewangelizacyjny z Otwocka pod Warszawą.

I sobota 3.02.

św. Błażeja i św. Oskara biskupów. Po rannych mszach błogosławieństwo św. Błażeja, który jest patronem od chorób gardła. Od 8.30 odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie. Po południu o 16.00 nabożeństwo I soboty miesiąca z modlitwą różańcową, modlitwami wynagradzającymi za zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP i czuwanie adoracyjne do 18.00.

W tym roku przypada 50 rocznica ogłoszenia encykliki Humanae Vitae ogłoszonej przez papieża Pawła VI oraz powołania do istnienia Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej przez ks. Kard. Karola Wojtyłę. W najbliższą niedzielę 4 lutego w ramach tych obchodów w parafii św. Klemensa w Wieliczce odbędzie się konferencja, uroczysta Msza oraz modlitwa rodzin dekanatu Wieliczka oraz sąsiednich dekanatów. Nasz arcypasterz serdecznie zaprasza rodziny naszej parafii do Wieliczki, o 17.15 prelekcja ks. prof. Janusza Mastalskiego “Miłość na wskroś ludzka”, msza o 18.00 i adoracja Pana Jezusa. Zaproszeni są małżonkowie, narzeczeni.

Zakończyliśmy wizytację duszpasterską i składamy Bóg zapłać za ofiary, posiłki, wstąpienia do róż różańcowych i pełne troski pytania.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Pierzchowa. Na stolikach jest dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku kolejny darmowy numer czasopisma “Dobre Nowiny”.

W minionym tygodniu zmarł śp. Tomasz Zięba z Liplasu pogrzeb we wtorek w godzinach popołudniowych. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz