Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici – V Niedziela zwykła 4.02.2018

Jeszcze dzisiaj trwają rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Na zakończenie każdej mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po południu o 15.30 nieszpory i ostatnia msza o 16.00. Tak jak zapowiadaliśmy jesteśmy jako parafia dzisiaj zaproszeni do Wieliczki do kościoła św. Klemensa w rynku na prelekcję ks. prof. Janusza Mastalskiego  o 17.15 i uroczystą mszę o 18.00 z okazji 50-lecia wydania encykliki “Humanae vitae”.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 5.02.

św. Agaty, dziewicy i męczennicy, po Mszy błogosławieństwo chleba, wody i jabłek.

Wtorek 6.02.

św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich. Po Mszy wieczornej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z Wiatowic Dębiny od p. Kowalów do p. Włodków.

Środa 7.02.

Bł. Klary Szczęsnej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o  17.30.

Czwartek 8.02.

św. Hieronima Emilianiego, zakonnika i św. Józefiny Bakhity, dziewicy. O 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Sobota 10.02.

św. Scholastyki, dziewicy. Odwiedziny chorych w Pierzchowie i Nieznanowicach.

Od piątku rozpoczynają się rekolekcje dla małżeństw w szkole i w kościele. Od najbliższej niedzieli będzie trwało 40 godzinne nabożeństwo, które ma charakter przebłagalny za naszą oziębłość i zniewagi wyrządzone Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji zostanie podany w przyszłą niedzielę, kiedy spłyną wypełnione kartki z wszystkich wiosek. W niedzielę przypada 160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes i dlatego jest to Światowy Dzień Chorego.

Kościół w Polsce przyłącza się do obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i w każdej parafii będzie trwała nowenna miesięcy przed centralną uroczystością 11 listopada. W naszej parafii będzie to każdy 11 dzień miesiąca. W przyszłą niedzielę o 15.30 w miejsce nieszporów będzie różaniec w intencji Ojczyzny i Msza św. o jej pomyślność.

Jako w drugą niedzielę miesiąca składka na cele remontowo budowlane, ostatnio została zakonserwowana i odnowiona rzeźba „Duch św. w glorii”, która wisi nad amboną. Wymieniona została również zjedzona przez robaka podłoga za głównym ołtarzem na wysokości obrazu Matki Bożej.

Sakrament chrztu będzie udzielany 18 lutego, przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu.

W tym tygodniu Tłusty Czwartek, misjonarze kapucyni zapraszają do akcji „Pączek dla Afryki”. Celem tegorocznej zbiorki to pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Przekazując kwotę, którą wydałbyś na pączka możesz kupić dowolną liczbę posiłków dla dzieci. Koszt jednego posiłku w Afryce to 1 złoty. Za każdego twojego pączka, którego sobie odmówisz, misjonarz kupi posiłki dla dwójki dzieci w Afryce. Podziel się tym, co lubisz i wyślij swojego pączka do Afryki przez stronę: pączek.kapucyni.pl. Szczegóły są na plakacie.

W minionym tygodniu odbyły sie 2 pogrzeby śp. Tomasza Zięby z Liplasu i Franciszka Szostaka z Pierzchowa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz