Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VI Niedziela zwykła 11.02.2018

W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które ma charakter wynagradzający za naszą oziębłość wobec Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i za grzechy świętokradztwa. Porządek adoracji na klęcznikach i wioskami jest wywieszony w gablotkach i na stronie internetowej. Wystawienie Pana Jezusa będzie trwało przez 3 dni do Mszy popołudniowej. Rozpoczyna się także dzisiaj Tydzień Trzeźwości i dlatego podejmijmy konkretne postanowienia na okres Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy także nowennę miesięcy przed 100- leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, o 15.30 różaniec w intencji Ojczyzny i po nim Msza w intencji Ojczyzny o 16.00. Trwają rekolekcje dla małżeństw w szkole i częściowo w kościele.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek i wtorek oprócz Mszy o 7.00 i 17.00 będzie dodatkowa Msza o 10.00. Przed Mszą popołudniową, o 16.30 odśpiewamy nieszpory. Od środy przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W czasie ferii, które rozpoczynamy w dni powszednie będzie rano tylko jedna msza o 7.00.

Środa Popielcowa  14.02.

Msze będą o 7.00, 10.00, 16.00, 18.00. W czasie każdej Mszy będzie posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka będzie na biednych naszej parafii. Przypada w tym dniu św. Cyryla i Metodego apostołów Słowian i św. Walentego.

Czwartek 15.02.

Święto katedry św. Piotra Apostoła o 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 16.02.

O 7.00 Msza za wypominanych i koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00 a dla młodzieży i starszych i 17.30.

Sobota 17.02.

Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP, o 18.00  wieczór uwielbienia z modlitwą o moc przezwyciężania zła. O 18.00 w salce przy plebani katecheza przed sakramentem chrztu.

W przyszłą niedzielę o 14.15 Droga Krzyżowa prowadzona przez członków Akcji Katolickiej  a o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O 11.00 msza św. w 30 dniu śmierci ks. Zdzisława Grabowskiego.

Składka będzie na Centrum Jana Pawła II” Nie lękajcie się” w Krakowie Łagiewnikach.

W przyszłą niedzielę Mszą o 14.00 rozpocznie się kolejne przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa.

22 lutego w czwartek nasz dekanat jest zaproszony do sanktuarium Jana Pawła II na Mszę o godzinie 17.00 a po niej będzie procesja światła. Zachęcamy parafian do wzięcia udziału. Jest zamówiony autokar, wyjazd o 15.30 od kościoła, zapisy w zakrystii.

Dzieci szkół podstawowych otrzymały skarbonki wielkopostne, które chcą mają na celu uczyć najmłodszych zauważenia ludzi w potrzebie. W tym roku będą zbierały ofiarki dla obłożnie chorego Łukasza Mardosza z Niewiarowa.

Bóg zapłać 1 pani z Wiatowic za pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu w czwartek proszę Cichawę od p. Franciszka Lisowskiego do p. Anny Samek.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 spotkanie nowych członkiń różańca zapisanych przez księży po kolędzie.

W minionym tygodniu oprowadziliśmy na cmentarz Jana Sochackiego z Krakuszowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz