Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici II Niedziela Wielkiego Postu 25.02. 2018

Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom. O 10.00 spotkanie dla klas VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

Droga Krzyżowa o 14.15, Gorzkie Żale o 15.00 i ostatnia Msza o 16.00. Na tę Mszę przyjdą dzieci klas trzecich z swoimi rodzicami.

Kalendarz liturgiczny:

Środa 28.02.

Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30.

I Czwartek 1.03.

Od tego dnia codziennie będziemy przez cały marzec przyzywać opieki św. Józefa nad naszymi rodzinami. Godzina święta o 16.00 w czasie której będziemy spowiadali dzieci szkół podstawowych. W salce przy plebanii spotkanie Kręgu biblijnego, ks. Piotr serdecznie zaprasza. Już w czwartek odwiedzę chorych w Krakuszowicach i Cichawie od 8.30 zamiast soboty.

I Piątek 2.03.

Spowiedź rano od 6.30 a po południu od godziny 15.30. Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00 a dla młodzieży i starszych o 17.30. Odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.00.  O 18.00 sprzątanie kościoła prosimy o pomoc parafian z Krakuszowic Rakówek

I sobota 3.03.

Odwiedziny chorych w Pierzchowie, Nieznanowicach od 8.30 a drugi Marszowice i Liplas od 8.30. Po południu nabożeństwo I sobót z Komunią wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP, poprowadzi róża kobiet z Nieznanowic, zapraszamy także dzieci, które ukończyły 9 pierwszych piątków miesiąca.

W przyszłą niedzielę przypada św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji.

Sakrament chrztu będzie udzielany 18 marca w czasie obrzędów w Wigilię paschalną 31 marca i w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia.

Wójt Gminy Gdów chcąc godnie uczcić 100 lecie odzyskania Niepodległości, chce uhonorować walczących o wolność z naszej gminy w czasie I wojny światowej na różnych frontach, w legionach. Takie wiadomości mogą być tylko przekazywane w naszych rodzinach czy może w jakiś dokumentach, fotografiach przechowywanych w albumach rodzinnych. Przekazanie takich informacji pomoże ich umieścić na pamiątkowej tablicy.

W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Helena Kostecka z Wiatowic. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz