Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela Wielkiego Postu 4.03. 2018

Na zakończenie mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Droga Krzyżowa o 14.15 i Gorzkie Żale o 15.00.Dzisiaj św. Kazimierza, królewicza.

Kalendarz liturgiczny:

Środa 7.03.

św. Perpetuy i Felicyty, męczennic, nowenna do Matki Bożej o 17.30 i zmianka różańcowa, możliwość obejrzenia filmu “Teraz i w godzinę” mówiącego o sile modlitwy różańcowej.

Czwartek 8.03.

św. Jana Bożego, kapłana. Od 16.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 9.03.

św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

Sobota 10.03.

Po Mszy wieczornej o godzinie 18.00 odbędzie się wielkopostny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Łukasza Mardosza z Niewiarowa. Dla Łukasza zaśpiewają: Chór im. ks. Adama Ziemby z Niegowici i zaprzyjaźniony chór Cantate Domino z Krakowa. Również w przyszłą niedzielę będzie po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc na rehabilitację Łukasza.

W przyszłą niedziele jako, że przypada ona 11 marca o 8.30 różaniec w intencji Ojczyzny i msza św. o jej pomyślność.

Składka na tacę i w kopertach na odnowienie pozostałych ruchomych ławek. Od przyszłej niedzieli panie z zespołu charytatywnego będą rozprowadzać baranki wielkanocne.  Ofiary składane za nie wspomagają dzieła prowadzone przez Caritas krakowską.

23 marca z Łazan wyruszy do Kalwarii ekstremalna Droga Krzyżowa, początek o 20.00. Bliższe informacje i zapisy na stronie www.edk.org.pl albo u nas u ks, Piotr do 20 marca.

W regałach gazetowych, jak co niedzielę prasa katolicka.

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Władysław Długosz z Niewiarowa Zielonej. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz