Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici II Niedziela Wielkanocy Niedziela Miłosierdzia 8.04.2018

Korzystajmy obficie ze zdrojów Miłosierdzia Bożego, które chce nam dzisiaj obficie ofiarować Pan Jezus. Dzisiaj odpust w naszej parafii, będąc w stanie łaski uświęcającej spełniając warunki: Komunia św., pragnienie życia w przyjaźni z Bogiem możemy zyskać darowanie kar i win. O 15.00 w kaplicy Miłosierdzia będzie Godzina Miłosierdzia i odśpiewamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 16.00 dodatkowa Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj rozpoczyna sie Tydzień Miłosierdzia, który ma nas uwrażliwić na pełnienie uczynków miłosierdzia, co do duszy i co do ciała. Składka na cele remontowo budowlane.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 9.04.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy popołudniowej nastąpi przyjęcie osób do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje o samej adopcji i deklaracje przystąpienia są na regalach gazetowych. O 19.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

Wtorek 10.04.

Na mszę o 18.00 przyjdą uczniowie klasy III gimnazjum, którzy 21 maja maja przyjąć sakrament bierzmowania.

Środa 11.04.

Kolejny dzień modlitw w intencji Ojczyzny. Rozpocznie się modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny o 17.30, Msza o 18.00 i po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 12.04.

O 17.30  wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy popołudniowej kolejna konferencja ks. Romana Chylińskiego w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Piątek 13.04.

 Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Sobota 14.04.

św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła. O 19.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Niedziela Biblijna i rozpocznie sie ogólnopolski Tydzień Biblijny, o 14.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Dyrektor centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie zaprasza na obejrzenie wystawy p.t. „Święty Papież Polak” wypożyczonej z centrum Jana Pawła II w Krakowie. Fotografie wykonane przez pana Adama Bujaka uwieczniają chwile świętego Pontyfikatu. Wystawa czynna jest od dnia 10-17 kwietnia w sali nr 9 budynku szkolnego „B” obok gminy.

Za sprzątanie kościoła Bóg zapłać parafiankom z Nieznanowic. W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz