Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018

Dzisiaj rozpoczęliśmy 10 Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma na uwrażliwić na aktualność Słowa Bożego. W tym roku Kościół w Polsce zachęca nas do czytania listu św. Pawła do Rzymian i Księgi Przysłów. Wychodząc z kościoła otrzymamy karteczki z 2 odnośnikami do tych ksiąg, postarajmy się w domach odnaleźć te fragmenty biblijne, rodzinnie przeczytać i  przyjąć je do naszego życia. Przypominam, że w każdą środę po Mszy popołudniowej odbywa się w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.

O 14.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej. O 16.00 dodatkowa Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców z błogosławieństwem nowych ministrantów. O 17.30 nieszpory i o 18.00 ostatnia Msza św.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek 17.04.

Próba chóru o 19.30.

Środa 18.04.

Po Mszy popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek 19.04.

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy kolejna konferencja ks. Romana Chylińskiego w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Piątek 20.04.

O 7.00 Msza za wypominanych w naszej parafii i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Sobota 21.04.

Po Mszy popołudniowej kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.
W czwartą niedzielę wielkanocną Kościół modli się o powołania kapłańskie i zakonne. Ponieważ przypada ona 22 kwietnia to o 8.30 rozpoczną się modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy o 9.00 spotkanie z uczniami klas siódmych przygotowujące ich do bierzmowania. O 15.00 spotkanie przed pielgrzymką na Warmię, prosi się o wpłacanie II raty.

Została założona księga otrzymanych łask za przyczyną Matki Boskiej Niegowickiej. Do księgi będzie można wpisywać wyproszone łaski, które w przyszłości mogą posłużyć, jako dowód do koronacji wizerunku naszej Matki Bożej. Księga znajdować się będzie w zakrystii i będzie można ją zabrać, aby wpisać doznane łaski.

W regałach gazetowych można nabyć dzisiejszą prasę katolicką.

Gdowski “Chomik” organizuje w czasie majowego weekendu  od 27.04.-5.05 pielgrzymkę do Włoch i mają kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje w zakrystii.

W najbliższym tygodniu w piątek po Mszy popołudniowej prosimy o posprzątanie kościoła parafian z Pierzchowa od Teresy Kasprzyk do Jana Mikuły.

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana śp. Józef Porębski z Cichawy i Teresa Marchowska z Krakuszowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz