Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici IV Niedziela Wielkanocna 22.04.2018

Dzisiejsza niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, czyli chcemy poruszyć niebo o święte powołania kapłańskie i zakonne. Ogarnijmy także modlitwą kapłanów, którzy nam udzielili i udzielają sakramentów świętych. O 8.30 modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

O 15.00 spotkanie przed pielgrzymką do świętych miejsc na Warmii i wpłata II raty. Dzieci klas trzecich i ich rodziców zapraszamy na Mszę o godzinie 16.00. Nieszpory o 17.30 i ostatnia Msza św. o 18.00. Przed kościołem przedstawiciele Wiatowic zbierają podpisy przeciw budowie masztu telefonii komórkowej na Libecie. O 19.00 poświecenie odnowionej kapliczki Serca Pana Jezusa na pograniczu Niewiarowa, Krakuszowic i Cichawy.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 23.04.

św. Wojciecha głównego patrona Polski. O 16.00 pogrzeb śp. Tadeusza Rudka z Wiatowic.

Wtorek 24.04.

św. Jerzego i św. Fidelisa. Na Mszę o 18.00 przyjdą uczniowie klas trzecich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

Środa 25.04.

św. Marka, ewangelisty. O 6.30 w czasie procesji wokół kościoła i śpiewu litanii do Wszystkich Świętych błagać będziemy o dobre urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Msza św. koncelebrowana zaraz po procesji. O 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy..

Czwartek 26.04.

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy św. kolejna konferencja księdza Romana w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

W najbliższą sobotę 28 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach beatyfikacja służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarki.

W przyszłą niedzielę 29 kwietnia ofiarami do puszek wesprzemy parafię Lelczyce na Białorusi, która zwraca się o pomoc w odbudowie swojego kościoła. Ks. Proboszcz z tej parafii będzie głosił u nas przez całą niedzielę kazania. Na Mszy o 11.00  Ochotnicze Straże Pożarne naszej gminy będą dziękować św. Florianowi za opiekę w ich niebezpiecznej pracy.

W tym dniu przypada wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy a zarazem przypada dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

Sakrament chrztu będzie udzielany 20 maja, przyjmujemy zapisy dzieci.

W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie parkingu.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła parafianom z Pierzchowa.

Ks. Piotr przyjmuje zapisy na tygodniowe rekolekcje wakacyjne grup apostolskich/są różne formy np. sportowe, teatralne, taneczne itp/. Harmonogram rekolekcji można zabrać ze stolika przy gazetach. Zgłaszamy najlepiej do 6 maja aby nie zabrakło miejsc.

Wójt Gminy Gdów przypomina o działającym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Cegielnianej. Można tam składować nadwyżkę odpadów komunalnych w tym wielkogabarytowe, ale także elektro odpady, liście, trawę, gałęzie bez uiszczania dodatkowych opłat. Jedynym wyjątkiem są odpady pochodzące z działalności gospodarczej. Bliższe dane w komunikacie w gablotkach.

W minionym tygodniu odeszło do Pana 2 parafian śp. Maria Grabowska z Liplasu i w piątek Tadeusz Rudek z Wiatowic. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz