Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici 29.04. 2018 V Niedziela Wielkanocna.

Na Mszy o 11.00 modlić się będziemy w intencji ochotniczych straży pożarnych naszej gminy. Na Mszę o 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujących swoje dzieci do sakramentu pokuty i Eucharystii. Nieszpory i nowenna przed uroczystością św. Stanisława o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00. Dzisiaj gościmy ks.  Witalisa z parafii Lelczyce na Białorusi i ofiarami do puszek wesprzemy  działalność jego parafii. Bardzo proszę odpowiedzialnych za majówki pod kapliczkami o odbiór materiałów dla dzieci.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek  30.04.

św. Piusa V, papieża, po mszy popołudniowej rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe w dni powszednie w naszym kościele po mszy popołudniowej.

Wtorek 1.05. 2018

św. Józefa, rzemieślnika.

Środa 2.05.

św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła i św. Zygmunta. W tym dniu kochający Ojczyznę polak stara się wywiesić na swoim domu biało czerwoną flagę, niech zawisną one także na obiektach użyteczności publicznej. Niech nas zmobilizuje do tego 100 rocznica odzyskania niepodległości. Nowenna do Matki Bożej będzie połączona z nabożeństwem majowym. Ks. Proboszcz odwiedzi już w środę chorych w Krakuszowicach i Cichawie, początek od 8.30 zamiast soboty.

 I Czwartek 3.05.

Uroczystość NMP Królowej Polski- głównej patronki Polski. Porządek mszy św. niedzielny, podczas których odnowimy śluby jasnogórskie.  Godzina św. o 17.00 i nabożeństwo majowe. Po ostatniej mszy kolejna konferencja w ramach seminarium odnowy wiary wygłoszona będzie przez ks. Romana Chylińskiego.

I Piątek 4.05.

św. Floriana, patrona strażaków, Spowiedź rano od 6.30 po południu od 16.30. Odwiedziny chorych od 8.30 w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach. Na ten dzień nasz ordynariusz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych i zachęca do innych form pokuty.

I Sobota 5.05.

św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Od 8.30 odwiedziny chorych w pozostałych wioskach. O 17.00 nabożeństwo I soboty: jedna część różańca, rozmyślanie na temat tajemnic różańcowych i komunia wynagradzająca, poprowadzą dzieci klas czwartych z naszych szkół.

W przyszłą niedzielę przypada św. apostołów Filipa i Jakuba. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o 9.00.

Trwały prace przygotowawcze do położenia asfaltu na parkingu a w tym tygodniu w związku z robieniem podbudowy, prac niwelacyjnych parking będzie zamknięty aż do zakończenia prac. Na stoliku jest bezpłatny numer “Dobre Nowiny” a w regałach cotygodniowa prasa katolicka.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie informuje, że przyjmuje zgłoszenia do projektu” Małopolski Tele-Anioł”, który jest adresowany do osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego. W ramach projektu osoby mogą otrzymać opaski bezpieczeństwa oraz wsparcie w codziennych czynnościach. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy GOPS w Gdowie.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na nasz cmentarz śp. Tadeusza Rudka z Wiatowic i Zofię Florczak z Cichawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz