Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici VI Niedziela Wielkanocna 6.05.2018

Na zakończenie mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja z racji I niedzieli miesiąca. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Po południu o 16.00 Msza dla dzieci klas trzecich i ich rodziców. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia msza o 18.00. Dzisiaj przypada św. Filipa i Jakuba, apostołów.

Kalendarz liturgiczny:

Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy popołudniowej. W poniedziałek, wtorek i środek Dni Krzyżowe, czyli Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O 6.30 procesja z litanią do Wszystkich Świętych wokół kościoła i zaraz po niej Msza koncelebrowana.

Wtorek 8.05.

św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu 14 alumnów Krakowskiego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia diakonatu.

Czwartek 10.05

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy kolejna konferencja ks. Roman Chylińskiego w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Piątek 11.05.

O 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny, jako w kolejny 11 dzień miesiąca.

W przyszłą niedzielę 101 rocznica objawień fatimskich, odpust na Jaroszówce. i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym tygodniu rozpoczną się próby dzieci klas trzecich przed I Komunią św. w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 16.00.

Również w tym tygodniu rozpocznie triduum przygotowania młodzieży klas trzecich gimnazjalnych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na Mszę św. w środę, piątek i sobotę na godzinę 18.00.

W tym tygodniu został w 95% położony asfalt na parkingu i prace powinny być w tym tygodniu zakończone. W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo budowlane.

Ks. Arcybiskup zaprasza nas na tradycyjna procesję  z relikwiami9 św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.. Rozpoczęcie mszą św. o 9.00 na Wawelu.

W zakrystii są do odebrania materiały czytania przy kapliczkach, są także do odebrania znalezione klucze.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka.

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz