Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13.05.2018

Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańska i 101 rocznica objawień fatimskich, odpust na Jaroszówce o 11.00. Młodzież klas trzecich gimnazjalnych modlitewnie przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Na Mszę o 16.00 przyjdą dzieci klas trzecich z rodzicami w ramach przygotowania do pełnego uczestnictwa we mszy św. Nabożeństwo majowe o 17.30 i ostatnia Msza o 18.00. Dzisiejsza składka jest na cele remontowo budowlane, został wykończony parking o powierzchni 3400 m pozostało jeszcze wymalowanie dróg wjazdu i wyjazdu.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 14.05.

św. Macieja, apostoła imieniny ks. Macieja, prosimy o modlitwy w jego intencji. Spotkanie Akcji Katolickiej o 19.00.

Wtorek 15.05.

Bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy, której matka Katarzyna urodziła się w naszej parafii w Marszowicach.

Środa 16.05.

św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika patrona Polski.

Czwartek 17.05.

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Konferencja ks. Romana będzie w kościele na Jaroszówce o 19.00.

Piątek 18.05.

Bł. Stanisława Papczyńskiego, założyciela księży Marianów.

Sobota 19.05.

Wyruszy o godzinie 9.00 z Niegowici do Łapanowa XIX Rajd papieski. Zapisy od godziny 8.00 przy naszym kościele. Po południu o 16.00 nabożeństwo pokutne dla dzieci klas trzecich i spowiedź od 16.30 najpierw dzieci potem kandydaci do bierzmowania, rodzice, chrzestni świadkowie i członkowie rodzin.

O 19.00 kolejny wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą prowadzony przez zespół Michael.

W przyszłą niedziele 85 dzieci klas trzecich po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć w Eucharystii. Dzieci gromadzą się na placu przed kościołem o 10.40 i po błogosławieństwie rodziców przyjmą Pana Jezusa w Komunii świętej. Po południu o 16.00 nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwo obrazków.

Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 27 maja na mszy o 9.00.

Szukamy starego zdjęcia z kapliczką św. Barbary w Niewiarowie, a może ktoś pamięta napis na jej frontonie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Ks. Tadeusz Jelonek- z zakonu pijarów- najstarszy nasz kapłan rodak w 61 roku kapłaństwa i 84 roku życia. Pochowany został w na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Msza św. w jego intencji w naszym kościele będzie odprawiona 27 maja o 18.00.  śp. Jerzy Kowalski z Pierzchowa i Zofia Słabosz z Krakowa, rodem z Marszowic. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz