Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Zesłania Ducha świętego 20.05. 2018.

W dzisiejszą uroczystość za pobożne odmówienie hymnu: “O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W dzisiejszą niedzielę dzieci klas trzecich przyjmują po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa w Komunii św, otoczmy ich wielką modlitwą. Po południu o 16.00 będzie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i pobłogosławienie obrazków. Przed Mszą o 18.00 będzie wyjątkowo tylko odmówienie litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej.

Kalendarz liturgiczny:

Przez cały tydzień dzieci klas trzecich będą przychodziły w ramach Białego Tygodnia na Msze o 18.00.

Poniedziałek 21.05.

Drugi dzień Zielonych Świąt, Matki Kościoła. Msze będą tylko o 7.00, 15.00 dla dzieci klas trzecich i o 18.00. Na tej mszy ks. abp Marek Jędraszewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Młodzież zgromadzi się w kościele już o 17.30. W tym wspomnienie św. Jana Nepomucena.

Wtorek 22.05.

św. Rity z Cascii, zakonnicy a ponieważ przypada 22 maja będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, od 17.30.

Czwartek 24.05.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana. Ponieważ przypada Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, cały świat katolicki modli się za Kościół w Chinach. Dzieci pierwszokomunijne jadą w tym dniu na pielgrzymkę do Zakopanego, na Krzeptówki. O 17.30 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i adoracja.

Piątek 25.05.

św. Grzegorza VII papieża, Próba dzieci klas czwartych przed rocznicą I Komunii św. o 15.00.

Sobota 26.05.

św. Filipa Nereusza, kapłana; w modlitwach polecajmy nasze mamy z okazji przypadającego Dnia Matki. W tym dniu w katedrze wawelskiej 22 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.

W przyszłą niedzielę na mszy o 9.00 rocznica I Komunii św. dzieci klas czwartych i kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Bóg zapłać rodzicom dzieci klas trzecich i kandydatów do bierzmowania za dar ołtarza w postaci nowego chodnika, który jest rozłożony przez kościół.

Schola z Gierczyc zaprasza dzisiaj na wieczór uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą o 18.00 a po niej koncert scholii i zaproszonych muzyków. Bliższe dane na afiszach.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka, do lektury której serdecznie zachęcam.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz