Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

Dzisiaj dzieci klas czwartych obchodzą I rocznicę Komunii św. na Mszy o godzinie 9.00, nabożeństwo majowe o 17.30. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek 29.05.

św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Środa 30.05.

św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika i św. Zdzisławy. Spowiedź przed Bożym Ciałem i na I piątek od  17.00.

Czwartek 31.05.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej/ Boże Ciało/. Msze św. w naszym kościele będą o godzinie 7.00, centralna o godzinie 9.00 i popołudniowa o 18.00. Po Mszy o 9.00 rozpocznie procesja eucharystyczna i w tym roku pójdziemy do Niewiarowa na os. Zielona. Ołtarze będą usytuowane:

  1. u państwa Rębilas
  2. u państwa Stachnikow
  3. u pani Ponisz
  4. u państwa Biernat

Nie będzie Mszy o 11.00 i 13.00.

Zapraszamy was wszystkich, przyjdźcie całymi rodzinami. Zapraszamy straże pożarne, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Trasa procesji będzie liczyła 1400 metrów. Składka w Boże Ciało jest na budownictwo sakralne. Przez cały tydzień będzie trwała oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. W czwartek o 17.30 zakończenie nabożeństw majowych.

I piątek 1.06.

św. Justyna, męczennika. Spowiedź rano od 6.30, po południu od 16.30. Do południa odwiedziny chorych w Marszowicach, Liplasie, Pierzchowie, Nieznanowicach, Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach od 8.30. W tym dniu pamiętajmy o dzieciach z racji przypadającego Dnia Dziecka..

I sobota 2.06.

św. Marcelina i Piotra, męczenników. Od 8.30 odwiedziny chorych w Krakuszowicach i Cichawie. Po południu o 17.00 nabożeństwo I soboty wynagradzające, odmówimy cząstkę różańca i rozważaniami. Poprowadzą róże z Liplasu.

W przyszłą niedzielę po mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego różańca.

W czerwcu sakrament chrztu będzie udzielany 17 czerwca, przyjmujemy zapisy dzieci.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku bezpłatny numer Dobre Nowiny.

W minionym tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy:śp. Genowefę Rudek z Marszowic, Stanisława Kucharczyka z Marszowic i Stanisława Chyrca z Cichawy. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz