Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06. 2018

Dzisiaj na Mszy o 13.00 ks. Jarosław Cielecki, będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa w swojej rodzinnej parafii. Po południu o 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i ostatnia msza o 18.00. Na terenie starej szkoły w Nieznanowicach od 15.00 będzie trwała Familiada, czyli rodzinne spędzanie czasu z różnymi atrakcjami, przychodząc wesprzemy powstający żłobek imienia “Karolek”. Natomiast w Podolanach od soboty trwa festiwal osób niepełnosprawnych.

Kalendarz liturgiczny:

Od poniedziałku w dni powszednie rano będzie tylko msza o 7.00 przez całe wakacje.

Poniedziałek 25.06.

O 19.00 spotkanie Akcji katolickiej.

Wtorek 26.06.

św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.

Środa 27.06.

Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Władysława i św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa.

Czwartek 28.06.

Ks. Maciej odwiedzi chorych w Pierzchowie i Nieznanowicach od 8.30 św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Od 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

Piątek 29.06.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, msze św. będą o 7.00, 10.00 i 18.00. Składka w tym dniu na świętopietrze, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota 30.06.

Męczenników Kościoła Rzymskiego. Po Mszy popołudniowej zakończenie nabożeństw do Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca, a po Mszy o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na rekolekcje grup apostolskich.

Sakrament chrztu w lipcu będzie udzielany w trzecią niedzielę, czyli 15 lipca. Przyjmujemy zapisy dzieci. Do zapisu przynosimy odpis aktu urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego.

Czas obecny jest to także czas podejmowania decyzji dla ludzi młodych po zdaniu matury, swoją bogatą ofertę przedstawia także Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, można zapoznać się z tą ofertą w gablotkach i na stronach internetowych.

Czas wakacji to czas odpoczynku, wyjazdów, nie zapominajmy o roztropności przy korzystaniu szczególnie z kąpieli.  To czas odpoczynku dla naszego ciała, ale człowiek ma także duszę i warto o nią także się zatroszczyć: pielgrzymka piesza do Częstochowy, odwiedziny miejsc świętych i właściwe przeżycie niedzieli.

W regałach gazetowych dzisiejsza prasa katolicka a na stoliku bezpłatny numer” Dobre Nowiny”.

Bóg zapłać za ofiarę złożona w zeszłą niedziele w Pierzchowie, złożyliście na rehabilitację Łukasza Mardosza  2.900 złotych.

 

Ks. Paweł   Sukiennik
Proboszcz