Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XIII Niedziela zwykła 1.07. 2018

Na zakończenie Mszy św. wystawienie Pana Jezusa i adoracja. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Natomiast po 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na rekolekcje wakacyjne. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Miesiąc lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, dlatego codziennie po rannej Mszy św. będzie odmawiana litania  do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

Wtorek 3.07.

św. Tomasza, apostoła.

Środa 4.07.

Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Po Mszy popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Czwartek 5.07.

św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana, św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy i św. Elżbiety Portugalskiej. Godzina święta o 17.00 i spowiedź przed I piątkiem.

I Piątek 6.07.

Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 16.30. Od 8.30 odwiedziny chorych w Niewiarowie, Niegowici i Wiatowicach.

I sobota 7.07.

Od 8.30 odwiedziny chorych w Marszowicach i Liplasie, drugi kapłan Krakuszowice i Cichawa. Po południu zapraszamy na nabożeństwo I soboty, rozpoczęcie o 17.00, poprowadzą róże różańcowe z Pierzchowa.

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na cele remontowo budowlane.

W miesiącu lipcu Poradnia Rodzinna działająca przy naszej parafii będzie nieczynna.

Przyjmujemy zapisy dzieci do chrztu na 15 lipca.

13 sierpnia pójdzie przez naszą parafię pielgrzymka młodzieży pochodzącej z franciszkańskich parafii całej Polski z Zabawy z miejsca urodzenia bł. Karoliny Kózkówny do Kalwarii Zebrzydowskiej, około 100 osób. Prosili, aby mogli się u nas przenocować z 13 na 14 sierpnia. Dlatego prosimy o zgłaszanie się osób, które mogłyby przenocować po kilka osób. Zapisy przyjmować będziemy w zakrystii i kancelarii.

W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę parafian z Cichawy od Franciszki Kostuch do Andrzeja Lecha.

W regałach gazetowych można nabyć coniedzielną prasę katolicką.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz