Ogłoszenia duszpasterskie dla wspólnoty parafialnej w Niegowici XVI Niedziela zwykła 22.07.2018

Dzisiaj gościmy w naszej parafii zespół” Angelus”, który skupia Polaków, którzy uciekli przed wojną z Donbasu na Ukrainie. Po Mszach św. będą zbierali do puszek na wyremontowanie domu, który otrzymali od władz samorządowych Krzywaczki. Nieszpory o 17.30 i ostatnia msza o 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek 23.07.

św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.

Wtorek 24.07.

św. Kingi, dziewicy.

Środa 25.07.

św. Jakuba , apostoła i św. Krzysztofa , patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy popołudniowej nowenna i błogosławieństwo pojazdów.

Czwartek 26.07

O 17.30 wystawienie Pana Jezusa i adoracja.

św. Joachima i św.  Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na te Msze dziadków z wnukami, po Mszy będzie błogosławieństwo małych dzieci.

Sobota28.07.

św. Sarbeliusza Makhlufa, kapłana.

W przyszłą niedzielę po mszach św. błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Do puszek będzie zbiórka na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. W ubiegłym roku z okazji św. Krzysztofa zebrano około 3 milionów złotych i zakupiono :48 samochodów terenowych i osobowych, 2 busy, ambulans dla chorych, traktor, 39 motocykli, 470 rowerów i 2 silniki do łodzi. Rozdzielono to misjonarzom w 30 krajach świata.

Bóg zapłać parafiankom z Krakuszowic za posprzątanie kościoła.

W dniach od 5 do 11 sierpnia będzie trwała piesza pielgrzymka z Gdowa na Jasną Górę, jako jeden z członów pieszej pielgrzymki krakowskiej. Zapisy i bliższe dane u księdza Piotra.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na cmentarzu śp. Marka Skiminę z Wiatowic. Dobry Jezu a nasz Panie , daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. Paweł Sukiennik
Proboszcz